آذری جهرمی بهره‌برداری از اَبَررایانه‌ ایرانی «سیمرغ» با ظرفیت پردازش پتافلاپسی را خبر داد

  • صفحه خانگی
  • >
  • فضای مجازی
  • >
  • آذری جهرمی بهره‌برداری از اَبَررایانه‌ ایرانی «سیمرغ» با ظرفیت پردازش پتافلاپسی را خبر داد

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون  گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدجواد آذری جهمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور پیرامون بحث هوش مصنوعی و پیشرفت آن در سال‌های اخیر و آینده، پستی را منتشر کرده و از ساخت یک سوپرکامپیوتر قوی به دست جوانان ایرانی داده است.
در ادامه، پست منتشرشده توسط آذری جهرمی را مشاهده می‌کنید.
“از سال ۲۰۲۵ زبان دیگه مانعی برای فهمیدن حرف مردم دنیا نیست.وقتی دارید با یک انگلیسی زبان تلفنی صحبت می‌کنید، اون صدای شما رو با لهجه خودتون به انگلیسی می‌شنوه و شما هم صدای اون رو با لهجه خودش به فارسی میشنوین.همه اینها به لطف «هوش مصنوعی» ممکن میشه. البته کاربرد هوش مصنوعی خیلی خیلی بیشتر از اینهاست. هوش مصنوعی نیاز به زیرساخت‌هایی داره که یکی از اونها اَبَررایانه یا همون سوپرکامپیوتره. از مدتی قبل ما هم سفارش ساخت یک سوپرکامپیوتر قوی رو به دانشگاه امیرکبیر دادیم و خوشحالم که بگم جوونهای ایرانی این کار رو پس از یک سال تلاش با موفقیت به پایان رسوندند. حالا ایران هم از سوپرکامپیوتر پتافلاپسی «سیمرغ» بهره‌مند شده.مبارک همه‌ ما”

بیشتر بخوانید

تسلیت وزیر ارتباطات به مناسبت فوت دانشمند فضایی کشور

انتهای پیام/ آذری جهرمی بهره‌برداری از اَبَررایانه‌ ایرانی «سیمرغ» با ظرفیت پردازش پتافلاپسی را خبر داد آذری جهرمی بهره‌برداری از اَبَررایانه‌ ایرانی «سیمرغ» با ظرفیت پردازش پتافلاپسی را خبر داد آذری جهرمی بهره‌برداری از اَبَررایانه‌ ایرانی «سیمرغ» با ظرفیت پردازش پتافلاپسی را خبر داد
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جوان اخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »