Tamasha

هیئت دولت از چه کسانی تشکیل شده است مطالعات هشتم

در حال بارگذاری...

هیئت دولت از چه کسانی تشکیل می‌شود؟

هیئت دولت از چه کسانی تشکیل می‌شود؟

هیئت دولت از چه کسانی تشکیل می‌شود؟

{{ successMsg }}

{{ errorMsg }}

دوست خوبم!برای نگهداری سابقه خریدتان، نیاز به شماره موبایل (یا ایمیل) شما داریم.

لطفا کدی که به {{ identity }} ارسال شده است را وارد کنید.

بنظر میرسد شما قادر به دریافت پیامکهای ما نیستید! لطفا برای فعال سازی کد {{ receive_code }} را از طریق شماره {{ identity }} به شماره 100078000 ارسال کنید. منتظر بمانید تا فعال سازی انجام شود!

لطفا برای حساب خود رمز عبور انتخاب کنید.

لطفا کدی که برای شما ارسال شده است را وارد کنید.

بنظر میرسد شما قادر به دریافت پیامکهای ما نیستید! لطفا برای فعال سازی کد {{ receive_code }} را از طریق شماره {{ identity }} به شماره 100078000 ارسال کنید. منتظر بمانید تا فعال سازی انجام شود!

برای حساب خود رمز عبور جدید انتخاب کنید.

سوالات درس 3 مطالعات هشتم با جواب

سوالات متن مطالعات هشتم درس 3 سوالات درس سوم مطالعات هشتم نام درس : درس سوم | موضوع : سوالات متن | پایه هشتم سوالات درس سوم مطالعات هشتم در قسمت زیر برای

سوالات درس 3 مطالعات هشتم با جواب

سوالات متن مطالعات هشتم درس 3

سوالات درس سوم مطالعات هشتم

سوالات متن مطالعات هشتم درس 3

نام درس : درس سوم | موضوع : سوالات متن | پایه هشتم

در قسمت زیر برای شما عزیزان سوالات متن درس 3 مطالعات هشتم را آماده کرده ایم که امیدوارم دوست داشته باشید.

درس سوم: ساختار و تشکیلات دولت

1 -حکومت کشور ما به وسیله کدام قوا و زیر نظر چه کسی اداره می شود؟پاسخ: حکومت کشور ما جمهوری اسلامی است که به وسیله سه قوه مقننه ، قضائیه و مجریه زیر نظر مقام رهبری اداره می شود.

2 -قوه مجریه از چه کسانی تشکیل می شود؟پاسخ: قوه مجریه همان دولت و سازمان های وابسته به دولت است.

3 -ریاست قوه مجریه برعهده چه کسی است و چه مسئولیت هایی دارد؟پاسخ: ریاست قوه مجریه بر عهده رئیس جمهور است که پس از مقام رهبری عالی ترین مقام رسمی کشور است و مسئولیت اجرای قانون اساسی و قوانین مصوب مجلس را برعهده دارد.

نکته: رئیس جمهور پس از مقام رهبری عالی ترین مقام رسمی کشور است.

4 -رئیس جمهور چگونه انتخاب می شود؟پاسخ: رئیس جمهور برای مدت چهار سال با رای مستقیم مردم انتخاب می شود و تنها برای یک دوره چهار ساله دیگر به صورت متوالی، انتخاب مجدد او مانعی ندارد.

5 -صلاحیت داوطلبان ریاست جمهوری را چه کسانی تایید می کنند؟پاسخ: شورای نگهبان

6 -چه کسانی می توانند در رای گیری شرکت کنند؟پاسخ: در روز رای گیری همه کسانی که ایرانی و تبعه جمهوری اسلامی ایران هستند (حتی افرادی که در خارج از کشور زندگی می کنند) می توانند در انتخابات شرکت کنند و به فرد موردنظرشان رای بدهند.

نکته: حداقل سن رای دهندگان 18 سال تعیین شده است.

7 -منظور از تنفیذ حکم رئیس جمهور چیست؟پاسخ: پس از آنکه رئیس جمهور با حداکثر آرای مردم انتخاب شد، برای شروع کار حکم وی توسط رهبر امضا و تنفیذ می شود.

8 -مراسم تحلیف رئیس جمهور به چه منظوری صورت می گیرد؟پاسخ: رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی با حضور نمایندگان مجلس و شورای نگهبان و رئیس قوه قضائیه در پیشگاه قرآن کریم سوگند یاد می کند که وظایف خود را به درستی انجام دهد.

9 -رئیس جمهور و دولتی که تشکیل می دهد در برابر چه کسانی مسئول هستند؟پاسخ: در برابر ملت ایران، رهبر و مجلس شورای اسلامی مسئول هستند و باید پاسخگو باشند.

10 -هیئت دولت از چه کسانی تشکیل می شود؟پاسخ: از رئیس جمهور ، معاونان و وزیران.

11 -تشکیل کابینه توسط رئیس جمهور را توضیح دهید؟پاسخ: رئیس جمهور درشروع کار خود، وزیرانی را انتخاب و به مجلس معرفی می کند .هر وزیر در برابر نمایندگان ملت در مجلس، برنامه های خود را ارائه می دهد .سپس نمایندگان درباره صالحیت او برای وزارت، اظهارنظر می کنند .سپس درباره هر وزیر رأی گیری می شود و در صورتی که اکثریت نمایندگان مجلس به وزیر رأی اعتماد بدهند، او می تواند به عنوان وزیر، کار خود را شروع کند.

12 -منظور از وزارتخانه چیست؟پاسخ: هر وزیر مسئول یک وزارتخانه است و ساختمانی که دفتر وزیر در آنجا قرار دارد، وزارتخانه نامیده می شود.

نکته: مقر هیئت دولت و وزارتخانه ها در تهران پایتخت کشور است.

🍁 اگر به دنبال دیگر درس ها هستید روی لینک زیر کلیک نمایید.

جواب درس 3 مطالعات هشتم

سوالات درس 4 مطالعات هشتم

سوالات درس 2 مطالعات هشتم

هیئت دولت چه وظیفه ای دارد مطالعات هشتم

هیئت دولت چه وظیفه ای دارد مطالعات هشتم را از این سایت دریافت کنید.

هیئت دولت چه وظیفه ای دارد مطالعات هشتم

هیئت دولت چه وظیفه ای دارد مطالعات هشتم را از سایت نکس اسکرین دریافت کنید.

1-تعاون یعنی چه؟ تعاون به زبان ساده یعنی همکاری و یاری رساندن به یکدیگر 2-آیا ما می توانیم نسبت به تفاقاتی که برای دیگران می افتد بی تفاوت باشیم ؟ از

وب مطالعات اجتماعی دبیرستان دوره اول یاس سوالات متن درس به درس مطالعات اجتماعی پایه هشتـــــــــم

حکومت کشور ما جمهوری اسلامی است که به وسیله سه قوّهٔمقننه، قضائیه و مجریّه،  زیر نظر مقام رهبری ادارهمیشود.

قوّهٔ مجریه همان دولت و سازما نهای وابسته به دولت است. رئیسقوّه مجریه، رئیس  جمهور نام دارد که پس از مقام رهبریعالیترینمقام رسمی کشور است و مسئولیت  اجرای قانون اساسی و ریاست قوّهٔ مجریه را بر عهده دارد

رئیس جمهور برای مدت چهار سال   با رأیمستقیم مردم  انتخابمیشود و تنها برای  یک دورهٔ  چهارسالهٔ دیگر به صورت متوالی انتخابمجدد او مانعی ندارد.

افراد با داشتن شرایط ریاست جمهوری ، داوطلب میشوند و پس از تأیید صلاحیتشان توسط شورای نگهبان ،از طریق تبلیغات انتخاباتی درصدا و سیما، روزنامه ها و مجلات و اینترنت، و سخنرانی در مساجد وسالنهای اجتماعات، پیا مهای خود را به مردم میرسانند.در روز رأ ی گیری، همهٔ کسانی که ایرانی و تبعهٔ جمهوری اسلامی ایران هستند حتی ساکنین خارج  در انتخابات شرکت و به فرد مورد نظرشان رأیمیدهند. حداقل سن رأ ی دهندگان هیجده سال تعیین شده است .

پس از آنکه رئیس جمهور با حداکثر آرای مردم انتخاب شد، برای شروعبه کار، حکم وی توسط رهبر امضا و تنفیذ

میشود .

در مرحلهٔ بعد،( پس از تنفیذ) رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامیبا حضور نمایندگان مجلس و شورای نگهبان و رئیس قوّهٔ قضائیه درپیشگاه قرآن کریم سوگند یاد  میکند که وظایف خود را به درستیانجام دهد. رئیس جمهور و دولتی که تشکیل می دهد در برابر ملتایران، رهبر و مجلس شورای اسلامی مسئول هستند و باید پاسخگوباشند.

رئیس جمهور، معاونان و وزیران

رئیس جمهور در شروع کار خود، وزیرانی را انتخاب و به مجلسمعرفی میکند. هر وزیر در برابر نمایندگان  ملت در مجلس، برنامههایخود را ارائهمی دهد. سپس نمایندگان دربارهٔ صلاحیت  او برای وزارت،اظهارنظر   میکنند. سپس دربارهٔ هر وزیر رأ یگیری می شود و درصورتی  که اکثریت نمایندگان مجلس به وزیر رأی اعتماد  بدهند، او میتواند به عنوان وزیر، کار خود را  شروع کند.

امور مختلف کشور را به بخ شهایی تقسیم کرده اند و هر بخش رابرعهده یک  مسئول به نام وزیرگذارد هاند. هر وزیر مسئول یکوزارتخانه است و ساختمانی که دفتر  وزیر در آنجا قرار دارد،  وزارتخانه نامیده میشود.

در تهران

همهٔ کسانی که تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران را دارند، چهشهری باشند، چه روستایی و عشایر، چه در  داخل کشور زندگی کنندو چه در خارج از کشور، شهروند ایران محسوب میشوند.

آنها حق دارند از خدمات دولت در زمینه های مختلف بهره مند شوند، وحق دارند آزادی بیان، اظهار نظر و انتقاد داشته باشند.

شهروندان وظیفه دارند به قوانین و مقررات کشور احترام بگذارند وآنها را رعایت کنند،  با دولتمشارکت و همکاری صمیمانه داشته باشند، مالیات خود را بپردازند ودر هنگام  جنگ  از کشور دفاع کنند.

بر طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دولت موظف استشرایط و لوازم سواد  و آموزش، بهداشت، شغل مناسب، رفاه، امنیت، فرهنگ و اخلاق اسلامی را در جامعه فراهمکند. دولت، همچنین  وظیفه دارد تجهیزات زیربنایی وخدمات عمومیمانند ساختن راه و جاده، پل، بیمارستان،  مسکن، مدرسه، سد،مخابرات، آب، برق و گاز و … را در کشور، گسترش دهد.

رئیس جمهور علاوه بر آنکه وزیران را هدایت و بین آنها هماهنگی ایجادمی کند، وظایف

و اختیارات دیگری نیز دارد؛برای مثال، امضایقراردادهایی که بین ایران و کشورهای دیگر بسته  میشود، اجرای قوانین و مصوبات مجلس )پس از تصویب مجلس شورای اسلامی(،امضای استوارنامهٔ  سفیران کشور ما و پذیرش  استوارنامهٔ سفیرانسایر کشورها، اعطای نشا نهای دولتی و … .

نمایندگان مجلس بر فعّالیتهای دولت نظارت میکنند و حق سؤالکردن از رئیس جمهور و وزرا و یا استیضاح ایشان را دارند

نمایندگان ممکن است از عملکرد رئیس جمهور یاهر یک از وزیرانسؤال کنند. در این صورت رئیس جمهور

یا وزیری که از او سؤال شده باید در مجلس حاضر شود و به سؤالنمایندگان پاسخ دهد.  گاهی نیز ممکن است مجلس وزیری رااستیضاح کند.

دولت فعّالیتهای مختلفی را در زمینه آموزش، بهداشت، اوقات فراغت،حفاظت از محیط زیست، مسکن، کشاورزی، صنعت و… انجام  میدهد.همچنین دولت برای اقدامات عمرانی مثل ساختن پل،جاده، فرودگاه، نیروگاه برق و… باید سرمایه گذاری کند.

درآمدهای حاصل از صادرات نفت    درآمدهای حاصل از مالیات سایر درآمدها

منبع : ajtemaiyas95.blogfa.com

۱. چه کسانی شهروند ایران محسوب می شوند؟ همهٔ کسانی که تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران را دارند، چه شهری باشند، چه روستایی و عشایر، چه در  داخل کشور زندگی کنند و چه در …

همهٔ کسانی که تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران را دارند، چه شهری باشند، چه روستایی و عشایر، چه در  داخل کشور زندگی کنند و چه در خارج از کشور، شهروند ایران محسوب میشوند.

آنها حق دارند از خدمات دولت در زمینه های مختلف بهره مند شوند، وحق دارند آزادی بیان، اظهار نظر و انتقاد داشته باشند.

شهروندان وظیفه دارند به قوانین و مقررات کشور احترام بگذارند وآنها را رعایت کنند،  با دولت مشارکت و همکاری صمیمانه داشته باشند، مالیات خود را بپردازند ودر هنگام جنگ از کشور دفاع کنند.

بر طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دولت موظف استشرایط و لوازم سواد  و آموزش، بهداشت، شغل مناسب، رفاه، امنیت، فرهنگ و اخلاق اسلامی را در جامعه فراهم کند. دولت، همچنین وظیفه دارد تجهیزات زیربنایی وخدمات عمومی مانند ساختن راه و جاده، پل، بیمارستان،  مسکن، مدرسه، سد،مخابرات، آب، برق و گاز و … را در کشور، گسترش دهد.

رئیس جمهور علاوه بر آنکه وزیران را هدایت و بین آنها هماهنگی ایجادمی کند، وظایف

و اختیارات دیگری نیز دارد؛برای مثال، امضای قراردادهایی که بین ایران و کشورهای دیگر بسته  میشود، اجرای قوانین و مصوبات مجلس) پس از تصویب مجلس شورای اسلامی(،امضای استوارنامهٔ  سفیران کشور ما و پذیرش  استوارنامهٔ سفیرانسایر کشورها، اعطای نشانه ای دولتی و … .

به مجلس شورای اسلامی

نمایندگان مجلس بر فعّالیتهای دولت نظارت میکنند و حق سؤالکردن از رئیس جمهور و وزرا و یا استیضاح ایشان را دارند

نمایندگان ممکن است از عملکرد رئیس جمهور یاهر یک از وزیرانسؤال کنند. در این صورت رئیس جمهور

یا وزیری که از او سؤال شده باید در مجلس حاضر شود و به سؤالنمایندگان پاسخ دهد.  گاهی نیز ممکن است مجلس وزیری را استیضاح کند.

دولت فعّالیتهای مختلفی را در زمینه آموزش، بهداشت، اوقات فراغت،حفاظت از محیط زیست، مسکن، کشاورزی، صنعت و… انجام  میدهد.همچنین دولت برای اقدامات عمرانی مثل ساختن پل،جاده، فرودگاه، نیروگاه برق و… باید سرمایه گذاری کند.

درآمدهای حاصل از صادرات نفت

درآمدهای حاصل از مالیات

سایر درآمدها

بخش دیگری از درآمدهای دولت که در مقایسه با موارد دیگر کوچک تراست از سایر منابع، تأمین میشود. برای مثالدرآمدی که دولت ازبابت ارائه خدمات برق، آب، گاز و تلفن  به مردم، به دست میآورد یادرآمدهای مربوط به خدماتی مانند صدور گواهینامهٔ رانندگی، سندمالکیت، گذرنامه و نظایر آن، یا درآمدهای ناشی از سرمایه گذاری درصنایع بزرگ از دیگر درآمدهای دولت هستند.

بودجه به زبان ساده یعنی پیش بینی دخل و خرج دولت یا هماندرآمدها و هزینه ها. بودجه سندی است که دولت در آن درآمدها و هزینه های یک کشور را  برای یک سال، معین میکند

برعهده دولت

مجلس ۹۵/۰۹/۱۷ ۰ ۰ سید موسوی

۰۵ آذر ۰۰ ، ۲۲:۴۲ یاسین

واقعا کامل نبود ، به معنی واقعی کلمه چیز های بدیهی درس رو داشت و چیزای یه کوچولو ریز تر رو نداشت و سوالات سطح پایینی بود واقعا 16 تا سوال برای این درس کم بود

۰۴ آذر ۰۰ ، ۰۹:۲۴ زهره عالللللیییییییییی ۰۶ آبان ۰۰ ، ۱۰:۵۶ ایلین خیلی عالیهه💚👍🧡 ۰۵ آذر ۹۹ ، ۱۶:۱۸ بهناز

👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌

۲۲ آبان ۹۹ ، ۰۰:۰۹ شاهین

خیلی خیلی عالی بود ممنون🌷🌷❤😔😘😷

۲۰ آبان ۹۹ ، ۱۴:۴۷ حنانه آذر سلام .

خیلی عالی بود .کلی مطلب مفید داشت.

۱۷ آبان ۹۹ ، ۲۲:۳۸ ‌‌

بسیار عالی بود من که بدردم خورد

۱۷ آبان ۹۹ ، ۲۲:۳۷ ‌‌

بسیار عالی بود من که بدردم خورد

۱۶ آبان ۹۹ ، ۱۸:۳۴ مانلی عالی بود

کسایی که میگن بد بوده از نظر من اشتباه میکنن چون سوالات کلیدی رو داده

۱۵ آبان ۹۹ ، ۲۱:۴۳ فاطمه ثارالهی

خیلی خوب بود واقعا عالی بود

۰۷ آبان ۹۹ ، ۰۰:۳۸ حمید رضا خیلی خوبه خیلی کمکم کرد ۰۶ آبان ۹۹ ، ۱۲:۴۹ رضا خیلی عالی بود ۰۶ آبان ۹۹ ، ۱۲:۴۷ . خیلی عالی بود ۰۳ آبان ۹۹ ، ۱۱:۴۲ اسما عالییییی👌 ۲۹ مهر ۹۹ ، ۲۰:۵۳ …..

سلام کسی هست جواب منو بده؟؟

۲۹ مهر ۹۹ ، ۱۸:۰۴ خدر

بعضی از مطالب چرا نیفتاده !؟

۲۷ مهر ۹۹ ، ۱۳:۰۴ خوش

سلام خیلی خوبه ممنون از دستندکارهن♥♡♥♡

۲۶ مهر ۹۹ ، ۲۱:۳۵ نرگس بد نی ۲۶ مهر ۹۹ ، ۱۷:۳۰ Z 👏👏👏👏 ۲۴ مهر ۹۹ ، ۲۰:۳۱ سپیده

عالی و بسیار کامل بود خیلی ممنونم

۲۳ مهر ۹۹ ، ۱۱:۱۶ fardin ممنون ۲۲ مهر ۹۹ ، ۱۷:۰۹ ۸۸۸۸۸۸۸ عالی ۲۲ مهر ۹۹ ، ۱۲:۰۱ مهناز عالی و کامل بود ۲۲ مهر ۹۹ ، ۰۸:۳۵ ●___måhśå__●:)

عالی بووود ممنون❤❤❤❤❤

۲۰ مهر ۹۹ ، ۲۲:۴۸ Mobi

عالی بود واقعا ممنون خیلی کمکم کرد 🥰😍❤

۱۹ مهر ۹۹ ، ۱۶:۰۸ هانی

عالی این روزا خیلی بدرد بخوره که مدرسه بستس

۱۸ مهر ۹۹ ، ۲۰:۳۳ بهار

منبع : seyedmosavi.blog.ir

دولت و شهروندان | مهم‌ترین وظایف دولت و رئیس‌جمهور | دولت و مجلس | درآمدها و هزینه‌های دولت | فعّالیت (صفحهٔ 20 کتاب درسی) | هزینه‌ها | درآمدها | بودجه | فعّالیت (صفحهٔ 21 کتاب درسی) | به کار ببندیم (صفحهٔ 22 کتاب درسی)

درس 4: وظایف دولت با پاسخ

آخرین ویرایش 3 اردیبهشت 1401

گزارش خطا 39045 مطالعات اجتماعی فصل 1: تعاون درس 1: تعاون (1) درس 2: تعاون (2)

فصل 2: نقش دولت در اداره کشور

درس 3: ساختار و تشکیلات دولت

درس 4: وظایف دولت

فصل 3: نوجوانان و قانون

درس 5: آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از آنها

درس 6: قوّهٔ قضائیه فصل 4: عصر ارتباطات

درس 7: ارتباط و رسانه

درس 8: رسانه‌ها در زندگی ما

فصل 5: از حرا تا نینوا

درس 9: ظهور اسلام در شبه جزیرهٔ عربستان

درس 10: از رحلت پیامبر تا قیام کربلا (نینوا)

فصل 6: عصری تازه در تاریخ ایران

درس 11: ورود اسلام به ایران

درس 12: عصر طلایی فرهنگ و تمدن ایرانی – اسلامی

فصل 7: از غزنویان تا هجوم چنگیزخان

درس 13: غزنویان، سلجوقیان و خوارزمشاهیان

درس 14: میراث فرهنگی ایران در عصر سلجوقی

فصل 8: عصر مغول و تیموری

درس 15: حملهٔ چنگیز و تیمور به ایران

درس 16: پیروزی فرهنگ بر شمشیر

فصل 9: آسیا، پهناورترین قاره

درس 17: ویژگی‌های طبیعی آسیا

درس 18: ویژگی‌های انسانی و اقتصادی آسیا

فصل 10: منطقه جنوب غربی آسیا و جایگاه ایران در آن

درس 19: ویژگی‌های منطقهٔ جنوب‌غربی آسیا

درس 20: ایران و منطقهٔ جنوب‌غربی آسیا

فصل 11: اروپا و آفریقا

درس 21: ویژگی‌های طبیعی و انسانی اروپا

درس 22: ویژگی‌های طبیعی و انسانی افریقا

فصل 12: قاره آمریکا و قاره اقیانوسیه

درس 23: قارهٔ آمریکا

درس 24: قارهٔ استرالیا و اقیانوسیه

ویدیو دوره کامل آموزشی، مطالعات اجتماعی هشتم دوره اول متوسطه

مدرس: هادی کرمی

مدت دوره: 4 ساعت (13 فایل)

2706 تست 189,420 تومان

1230 تست 86,100 تومان

3858 تست 270,060 تومان

1949 تست 136,430 تومان

759 تست 53,130 تومان

2148 تست 150,360 تومان

184 تست 12,880 تومان

149 تست 10,430 تومان

1621 تست 113,470 تومان

485 تست 33,950 تومان

منظور از شهروندان، اَتباع یک کشوراند. سال گذشته با مفهوم «تبعه» و «اَتباع» آشنا شدید. همهٔ کسانی که تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران را دارند، چه شهری باشند، چه روستایی و عشایر، چه در داخل کشور زندگی کنند و چه در خارج از کشور، شهروند ایران محسوب می‌شوند.

شهروندان در رابطه با دولت، حقوق و مسئولیت‌هایی دارند؛ برای مثال: آنها حق دارند از خدمات دولت در زمینه‌های مختلف بهره‌مند شوند، و حق دارند آزادی بیان، اظهار نظر و انتقاد داشته باشند.

در عین حال، شهروندان وظیفه دارند به قوانین و مقررات کشور احترام بگذارند و آنها را رعایت کنند، با دولت مشارکت و همکاری صمیمانه داشته باشند، مالیات خود را بپردازند و در هنگام جنگ از کشور دفاع کنند.

رئیس جمهور و وزرا، مسئولیت‌ها و وظایف متعددی دارند.

بر طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دولت موظف است شرایط و لوازم سواد و آموزش، بهداشت، شغل مناسب، رفاه، امنیت، فرهنگ و اخلاق اسلامی را در جامعه فراهم کند. دولت، همچنین وظیفه دارد تجهیزات زیربنایی و خدمات عمومی مانند ساختن راه و جاده، پل، بیمارستان، مسکن، مدرسه، سد، مخابرات، آب، برق و گاز و… را در کشور، گسترش دهد.

اجرای قوانین و مصوّبات مجلس (پس از تصویب مجلس شورای اسلامی) از وظایف مهم دولت است. رئیس‌جمهور علاوه بر آنکه وزیران را هدایت و بین آنها هماهنگی ایجاد می‌کند، وظایف و اختیارات دیگری نیز دارد؛ برای مثال، امضای قراردادهایی که بین ایران و کشورهای دیگر بسته می‌شود، امضای استوارنامهٔ سفیران کشور ما و پذیرش استوارنامهٔ سفیران سایر کشورها، اعطای نشان‌های دولتی و… .

دانستید که بین دولت و مجلس، روابطی وجود دارد.

یکی از اقدامات دولت‌ها، تنظیم لایحه در امور مختلف است. این لوایح برای تصویب و قانونی شدن به مجلس شورای اسلامی فرستاده می‌شود.

منبع : gama.ir

هیئت دولت از چه کسانی تشکیل شده است مطالعات هشتم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا