Tamasha

مثلث برمودا و حوادث معروفش !

مثلث برمودا و حوادث معروفش !

مثلث برمودا و حوادث معروفش   یکی از عجایب پر رمز و راز مثلث برمودا میباشد     به گزارش تالاب در حدود ساعت 510 شامگاه 29 ژانویه 1948 هواپیمای بزرگ چهار موتوره بریتانیا موسوم به استار تایگر هنگامی که با 26 مسافر و خدمه بر فراز مثلث برمودا پرواز می کرد، ناگهان     در اقیانوس اطلس، منطقه شگفت انگیزی وج

مثلث برمودا و حوادث معروفش !

در حدود ساعت 5/10 شامگاه 29 ژانویه 1948 هواپیمای بزرگ چهار موتوره بریتانیا موسوم به «استار تایگر» هنگامی که با 26 مسافر و خدمه بر فراز « مثلث برمودا» پرواز می کرد، ناگهان به طرز اسرارامیزی ناپدید شد و دیگر هیچ خبری از آن به دست نیامد.

چند دقیقه قبل، تنها یک پیام رادیویی از خلبان هواپیما دریافت شده بود که اعلام کرده بود «هوا خوب است و هیچ مانعی وجود ندارد».

با این حال، هواپیمای « استار تایگر» ناپدید گردید و معلوم نشد چه بلایی بر سر آن آمد.

در ساعت 45/7 دقیقه بامداد روز 17 ژانویه 1949 کاپیتان با هواپیمای خود از فرودگاهی در جزیره «برمودا» به هوا برخاست تا به «کینگستون» واقع در«جامائیکا» برود، ولی این هواپیما نیز هنگام عبور از فراز «مثلث برمودا» به سرنوشت هواپیمای قبلی دچار گردید.

کاپیتان 40 دقیقه پس از پرواز، طی یک تماس رادیویی، وضع هوا را عالی توصیف کرد و با اطمینان گفت که به موقع به « جامائیکا» خواهد رسید.

ولی این آخرین پیامی بود که از خلبان هواپیما دریافت شد و پس از آن، فقط سکوتی اسرار آمیز بر قرار گردید.

مثلث برمودا و حوادث معروفش !

برای یافتن این هواپیما، قطعات شکسته آن، و یا حتی آثار روغن و بنزین بر سطح آب که می‌توانست سرنخی به دست دهد، جستجوی گسترده‌ای به عمل آمد، لیکن این جستجو کاملا بی فایده بود.

پیش از ناپدید شدن این دو هواپیما، حادثه شگفت انگیزی در مثلث برمودا رخ داده بود که توجه همگان را به خود جلب کرد و در حقیقت وجه تسمیه «مثلث برمودا» از آنجا ناشی شد.

در روز 5 دسامبر 1945 پنج بمب افکن از نوع «اونجر» به منظور انجام یک پرواز تمرینی که پرواز شماره 19 نامیده میشد، از پایگاه نظامی «فورت لودردیل» واقع در «فلوریدا» به هوا برخاستند. طبق برنامه، آنها می‌بایستی یک مسیر مثلث شکل را طی کنند و دوباره به پایگاه بازگردند.

قبلا چندین بار چنین تمرینی را انجام داده بودند، از این رو این ماموریت بر ایشان دشوار نبود. از سوی دیگر، خلبانان و خدمه این پنج بمب افکن را افرادی با تجربه و ماهر تشکیل می دادند. و همه هواپیماها مجهز به بهترین دستگاه بی سیم و تجهیزات هوانوردی بودند.

در ساعت 10/2 دقیقه آن روز، هر پنج بمب افکن به هوا برخاستند و با آرایشی زیبا و سرعتی در حدود 200 مایل در ساعت به سوی خاور به پرواز در آمدند.

در ساعت 45/3 دقیقه، حادثه وحشتناکی رخ داد. ستوان «تایلو» فرمانده این اسکادران طی تماس رادیویی با برج مراقبت فریاد زد:

-برج مراقبت… وضع اضطراری پیش آمده… انگار ما از مسیر خود منحرف شده ایم… ما قادر نیستیم زمین را ببینیم… تکرار می‌کنم … ما قادر نیستیم زمین را ببینیم.مسئول برج مراقبت پرسید:

مثلث برمودا و حوادث معروفش !

-حالا در چه موقعیتی هستید؟ -موقعیت خود را به درستی نمی‌دانیم … اصلا نمی‌دانیم کجا هستیم. به نظر میرسد راه را گم کرده‌ایم.مسئول برج مراقبت از این سخن بر خود لرزید. چگونه ممکن بود پنج هواپیما، با سرنشینان پر تجربه خود، در شرایطی که هوا کاملا مساعد بود راه خود را گم کنند.

برج مراقبت گفت: -طاقت داشته باشید. به سوی غرب پرواز کنید.

ستوان « تایلور» پاسخ داد:-ما اصلا نمی دانیم غرب کجاست… همه دستگاه‌ها از کار افتاده… همه چیز شگفت انگیز است. هیچ جهتی را نمی‌توانیم تشخیص دهیم.حتی اقیانوس شکل دیگری به خود گرفته است…

چند لحظه بعد، دوباره صدای ستوان« تایلور» به گوش رسید که دیوانه وار فریاد زد:-ما وارد آب‌های سفید می‌شویم… خطر همچون دشنه‌ای به سوی ما می‌آید… کمک… کمک … و این آخرین پیام ستوان « تایلور» بود و صدای او برای همیشه خاموش شد.

مسئولان فرودگاه، وضع اضطراری اعلام کردند و یک هواپیمای «مارتین مرینر» با 13 سرنشین و مجهز به کلیه وسایل نجات از زمین برخاست تا به جستجوی پنج هواپیمای بمب افکن بپردازد، ولی شگفت اینکه این هواپیما نیز به همان سرنوشت پنج بمب افکن دچار گردید و برای همیشه ناپدید شد.

در ساعت 4/7 دقیقه بعد از ظهر آن روز، برج مراقبت نیروی دریایی در «اوپالوکا» پیام ضعیفی دریافت کرد که مربوط به یکی از هواپیماهای پرواز شماره 19 بود. عجیب آن بود که به موجب پیش بینی، موجودی بنزین آخرین هواپیما می‌بایستی تقریبا دو ساعت پیش تمام شده باشد، در حالی که هنوز در آسمان بود.

سپیده دم روز بعد، 242 فروند هواپیما و 18 فروند کشتی به جستجوی هواپیماهای گمشده پرداختند، ولی اثری از آنها نیافتند. انگار این هواپیماها، قطره ای شده و به درون اقیانوس فرو رفته بودند.

هرگاه فرض کنیم که این پنج هواپیمای بمب افکن، در آسمان با یکدیگر تصادف کرده اند، می‌بایستی قطعات شکسته هواپیما و یا آثار و علائمی از این تصادف پیدا میشد و از سوی دیگر هنگامیکه ستوان«تایلور» وضع اضطراری اعلام کرد، برخی از خدمه هواپیما می‌توانستند به وسیله چتر نجات، خود را از مهلکه رهایی بخشند، یا پس از سقوط در آب از وسایل ایمنی نظیر تشک‌های بادی و جلیقه‌های نجات استفاده کنند، در حالی که معلوم نیست چرا هیچ یک از این اقدامات صورت نگرفت. هواپیمای «مارتین مرینر» که به کمک این پنج هواپیما شتافته بود، به گونه‌ای ساخته شده بود که می‌توانست روی آب بنشیند، در حالی که این هواپیما نیز بی آنکه با برج مراقبت تماس بگیرد، به طرز اسرارآمیزی ناپدید شد.

مثلث برمودا و حوادث معروفش !

 واقعیت حادثه تا به امروز کشف نشده و این ماجرا همچنان در شمار یکی از اسرار حل نشده عالم، باقی مانده است. پس از این رویداد، تعداد زیادی هواپیما و کشتی همراه با سرنشینان آنها در منطقه مثلث برمودا ناپدید شده اند که تا کنون اثری از آنها به دست نیامده است و این حوادث موجب شده که دانشمندان نظریات گوناگون در رابطه با «مثلث برمودا» ارائه دهند.

پاره ای از این دانشمندان بر این اعتقادند که از مثلث برمودا، دریچه‌ای به دنیای دیگر گشوده می‌شود و این کشتی‌ها و هواپیماها از آن دریچه به بعد دیگری که برای ما ناشناخته است منتقل می‌شوند.

و گروهی دیگر گناه این حوادث را به گردن موجودات فضایی می‌اندازند و می‌گویند که ساکنان کرات دیگر، کشتی‌ها و هواپیماها را با سرنشینانش برای تحقیق به کرات خود می‌برند.

برخی دیگر نیز با توجه به فرضیه فرو رفتن قاره افسانه‌ای آتلانتیس به زیر آب، بر این باورند که در اعماق آب‌های مثلث برمودا، بلور عظیمی وجود دارد که اشعه‌ای قوی‌تر از لیزر از آن ساطع می‌شود و این اشعه کشتی‌ها و هواپیماها را ذوب می‌کند. در نقشه‌های قدیمی قاره‌ای به نام « آتلانتیس» به چشم می‌خورد که امروزه اثری از این خشکی وجود ندارد و دانشمندان حدس می‌زنند بر اثر وقوع فاجعه‌ای که ماهیت آن هنوز بر بشر معلوم نیست، در منطقه «مثلث برمودا» به اعماق اقیانوس فرورفته باشد.

مثلث برمودا، کشف حقایقی عجیب از راز مثلث برمودا

مثلث برمودا کجاست؟ حقایق و رازهای مثلث برمودا، عکس، تصاویر و فیلم مثلث برمودا و چه کسانی از مثلث برمودا زنده برگشته اند؟ آخرین اخبار و حوادث مثلث برمودا

مثلث برمودا، کشف حقایقی عجیب از راز مثلث برمودا

مثلث برمودا، کشف حقایقی عجیب از راز مثلث برمودا

مثلث برمودا کجاست؟ حقایق و رازهای مثلث برمودا، عکس، تصاویر و فیلم مثلث برمودا و چه کسانی از مثلث برمودا زنده برگشته اند؟

آخرین اخبار و حوادث مثلث برمودا را در این بخش بخوانید.

در ناحیه غربی اقیانوس اطلس شمالی منطقه ای با نام مثلث برمودا وجود دارد که به اسم مثلث شیطان نیز شهرت دارد. این منطقه آنقدری عجیب است که در آن بیش از 20 فروند هواپیما و 50 کشتی به شکل کاملا ناگهانی ناپدید شدند. البته اینکه به آن مثلث برمودا می گویند بدان معنا نیست که این منطقه مثلثی شکل باشد بلکه این تنها ظاهر قضیه است که در ادامه این بخش جذاب به آن اشاره خواهیم کرد. به راستی دلیل این اتفاقات مرموزانه در این منطقه چیست؟ راز مثلث برمودا چیست؟ آیا وجود موجودات فرازمینی در این جا واقعیست؟ در ادامه عکس هایی از مثلث برمودا را نیز می توانید مشاهده نمایید.

تصاویر ماهواره ای مثلت برمودا 

مثلث برمودا (مثلث مرگ) در جنوب شرقی آمریکا واقع شده است که یک منطقه مثلثی شکل با ناحیه‌ای به مساحت ۱٬۳۰۰٬۰۰۰ کیلومتر مربع تا ۳٬۹۰۰٬۰۰۰ کیلومتر مربع را تشکیل می دهد. همانطور که در شکل پایین مشاهده می کنید این منطقه شامل میامی، پورتو ریکو و برمودا است و به همین دلیل آن را بانام مثلث میشناسند. و این جا درواقع همان محدوده مشهوری است که حال به یکی از ترسناکترین مناطق تبدیل شده است. 

مثلث برمودا متشکل از 3 راس برمودا، پورتوریکو و میامی

در سال 1918 اولین کشتی که قصد عزیمت از باربادوس به بالتیمور را داشت و اتقاقا یکی از ناوگان های بسیار مهم آمریکایی به شمار می رفت با نام یواس اس سایکلوب به همراه کالیر فرمانده کشتی و 309 خدمه به شکل ناگهانی در این منطقه (مثلث برمودا) ناپدید شد البته این در حالیست که بعد از این اتفاق بسیاری آن را حمله ای از سمت دشمن در جنگ جهانی اول می دانستند. در 5 دسامبر 1945 نیز پرواز شماره 19 با 5 فروند هواپیمای آموزشی و 14 نفر که از شهر فورت لادِردِیل در ایالت فلوریدا حرکت کردند و قرار بود یک کار تمرینی بمب‌افکنی انجام دهند. که در نهایت در این منطقه ناپدید شدند و حتی جالب است که بدانید چند ثانیه پیش از ناپدیدشدن آن‌ها فرمانده می‌گفت: این‌جا هیچ چیز خوب نیست، آب سبز است یا سفید!

لازم به ذکر است که قبل از حادثه پرواز شماره 19، حوادث زیادی در سال های قبل رخ دادند اما بعد از این اتفاق بود که مثل یک بمب منفجر شد و از آن پس بسیاری به دنبال کشف اسرار این منطقه پرداختند.

با دیگر عجایب ایران و جهان آشنا شوید

از عجایب ترسناک در ایران چه می دانید؟

5 نمونه از عجایب جهان که شما را حیرت زده می کند.

کشتی یو اس اس سایکلوب

در سال 1950 روزنامه نگاری با نام جونز مقاله ای منتشر کرد در مورد اتفاقاتی که در این منطقه برای کشتی ها و هواپیماها رخ داد. 14 سال بعد در سال 1964 برای اولین بار نویسنده ای به نام وینسنت گادیس از نام مثلث برمودا استفاده کرد و از آن زمان مثلث برمودا به آگاهی عموم رسید و خیلی زود این نام به شهرت دست پیدا کرد.

در تاریخ ۱۷ ژانویه ۱۹۴۹ هواپیما بی اس ای ای استار آریل که به مقصد جامایکا به پرواز آمد این هواپیمای مسافربری متعلق به خانوادهٔ سلطنتی تودور بوده ‌است در منطقه برمودا دچار سانحه شده که هر ۷ خدمه و ۱۳ مسافرش ناپدید شدند.

گمشدگان مثلث برمودا (پرواز شماره 19)

راز مثلث برمودا سرانجام کشف شد جالب است بدانید اینکه چرا در مثلث برمودا چنین اتفاقاتی رخ میدهد همواره در سالیان گذشته تا به امروز مورد بررسی قرار گرفته است. چه بسا این اتفاق زمانی منجرو به بوجود آمدن فرضیه ای با نام زندگی کردن موجودات فرازمینی در منطقه مثلث برمودا شد. از دلایل سرنگونی هواپیماها و ناپدید شدن کشتی ها در مثلث برمودا می توان به موارد زیر اشاره داشت:

تشکیل ابرهای 6 ضلعی، ثبت شده توسط ناسا

در مجموع نظریات مختلف سبب شده اند تا به امروز مستندات و کتاب های متفاوتی در مورد مثلث برمودا (اقیانوس سیاهی ها) به چاپ برسند.

بسیاری از افراد اتفاقات و حوادث مربوط به مثلث برمودا را به موجودات فرازمینی نسبت می‌دهند. اما در حقیقت چنین موجوداتی تا کنون مشاهده نشده‌اند و به نظر می‌رسد موجودات زنده در این ناحیه همانند سایر نقاط جهان باشند.

فیلم مثلث برمودا و حقایقی از آن را می توانید در این فیلم تماشا نمایید (مثلث برمودا از نزدیک)

در بالاتر اشاره شد به اینکه چه حوادثی در منطقه مثلث برمودا رخ داد. اما یکی از موضوعاتی که توسط علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر جستجو می شود درباره نجات یافتگان مثلث برمودا است. مثلث برمودا در واقع در طول خطوط معمول کشتیرانی است با کشتی های کروز و دیگر وسایل نقلیه دریایی که معمولا از این منطقه می گذرند.  و با این حال می توان گفت بسیاری از هواپیماها و کشتی ها موفق شدند از این ناحیه، جان سالم به در ببرند و قربانی نظریات مختلف مطرح شده از جمله طوفان های مثلث برمودا نشدند.

تام پليزانت 58 ساله که برای قایقرانیرفته بود، ناخدا بارني اسپونر 65 ساله که برای ماهیگیری به مثلث برمودا رفته بود و شانن بريسي پرستار 42 ساله نيوزيلندي که برای سفر دریایی رفته بود از جمله نجات یافتگان مثلث شیطان یا مثلث برمودا هستند. طبق اطلاعاتی که منتشر شده این افراد طی یک حادثه بیهوش شدند و پس از آن به هوش آمده‌اند.

به نظر شما حقایق علمی به واقعیت نزدیک‌تر است یا نیروهای ماورایی باعث این اتفاقات شده‌اند؟

سوالات متداول

1. مثلث برمودا به چه نام های دیگری شهرت دارد؟

مثلث مرگ، مثلث شیطان، دریای مرگ، اقیانوس سیاهی‌ها نام هایی هستند که به جای مثلث برمودا استفاده می شوند.

2. آیا واقعا راز اصلی مثلث برمودا کشف شد؟

همانگونه که گفته شد راز اصلی مثلث برمودا وجود ابرهای شش ضلعی و تشکیل طوفان هایی از 3 جهت شناخته شده است.

3. آخرین قربانی مثلث برمودا چه زمانی بوده؟

در همین دهه یک کشتی با نام SS El Faro در سال 2015 بعد از گرفتاری در یکی از طوفان های سهمگین این منطقه همراه با 33 خدمه، در مثلث برمودا غرق شد و بعدها تیکه هایی از این کشتی در آن جا پیدا شد. در سال 2018 نیز یک هواپیما با 8 مسافر به گونه ای در این ناحیه ناپدید شد که هیچ اثری از آن باقی نمانده است.

4. آیا مثلث برمودا در قرآن آمده است؟

در قرآن کریم در مورد جزیره خضراء و مثلث برمودا چیزی نیامده است.

مثلث برمودا و حوادث معروفش !

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا