شرایط ثبت نام جدید مسکن ملی از ۱۷خرداد 1400

شرایط ثبت نام جدید مسکن ملی از ۱۷خرداد 1400

شرایط ثبت نام جدید مسکن ملی از ۱۷خرداد 1400,جزئیات ثبت نام مجدد مسکن ملی از 17 خرداد,شرایط متقاضیان برای ثبت‌نام در طرح مسکن ملی,دارای حداقل ۵ سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا, نحوه ثبت‌نام در طرح مسکن ملی

شرایط ثبت نام جدید مسکن ملی از ۱۷خرداد 1400

به گزارش تیتربرتر؛ معاون مسکن و ساختمان از آغاز ثبت‌نام مجدد مسکن ملی از ۱۷خرداد ماه خبر داد.

 

معاون مسکن و ساختمان گفت: تسهیلات مسکن ملی از ۱۰۰ به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است ضمن آنکه ثبت‌نام مجدد طرح اقدام ملی مسکن از ۱۷ خردادماه امسال در ۲۳۰ شهر آغاز خواهد شد.

محمود محمودزاده افزود:  زمین احداث مسکن ملی در ۲۳۰ هزار شهر تامین شده است و از هفته آینده مرحله مجدد ثبت‌نام در شهرهایی که زمین برای آن ها تامین شده آغاز خواهد شد.

محمودزاده اضافه کرد: با مصوبه دولت تسهیلات اختصاص یافته به مسکن ملی از ۱۰۰ به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است و تولید مستمر مسکن در دستور کار است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی احداث ۵۳۰ هزار واحد مسکن ملی در کشور آغاز شده است از افتتاح مرحله دوم مسکن ملی تا پایان خرداد خبر داد.

مرحله نخست افتتاح‌های طرح اقدام ملی مسکن آبان‌ماه سال گذشته انجام شده بود.

پیشتر معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از بهره برداری افزون بر ۳۵ هزار واحد مسکن مهر و طرح اقدام ملی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در حال حاضر زمین مورد نیاز برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در ۲۳۰ شهر کشور تامین شده است.

طرح مسکن ملی طرحی است که توسط دولت یازدهم ارائه شده و در واقع اجرای طرح معیوب مسکن مهر که توسط دولت نهم ارائه شده بود، است.

الف)  شروع ثبت‌نام مجدد در طرح مسکن ملی

کسانی که متقاضی جدید طرح مسکن ملی هستند می‌توانند از طریق ثبت‌نام در فاز چهارم این طرح صاحب مسکن شوند. فاز چهارم ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن از 17 خرداد 1400 برای ثبت‌نام اقدام کنند. متقاضیان در این فرصت مجدد جهت ثبت‌نام در این طرح می‌توانند به سایت https://tem.mrud.ir/applicant/register مراجعه کنند و با بارگزاری مدارک لازم اقدام به ثبت‌نام نمایند.

 ب) شرایط متقاضیان برای ثبت‌نام در طرح مسکن ملی

۱) متقاضی و افراد تحت تکفل ، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی (از ۱۳۸۴.۰۱.۰۱ به بعد) بوده و از تاریخ ۱۳۵۷.۱۱.۲۲ از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن)

۲) متقاضی متأهل و یا سرپرست خانوار

۳) زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن

۴) افراد ذیل نیز می‌توانند بدون شرط تاهل و بدون شرط سرپرست خانوار بودن در زمره متقاضیان واجد شرایط قرار گیرند:

مطالب مرتبط:

الف) نخبگان علمی با معرفی بنیاد ملی نخبگان کشور

ب) معلولین جسمی، حرکتی با دارا بودن حداقل بیست (۲۰) سال سن و با معرفی سازمان بهزیستی کشور

۵) متقاضیان زن متأهل طرح اقدام ملی مسکن می توانند با ارائه تعهدنامه محضری از طرف همسر، مبنی بر پذیرش شرایط واگذای طرح اقدام ملی به همسر و به شرط تکمیل اطلاعات فرم ج به نام متقاضی و همسرشان با احراز سایر شرایط قانونی مندرج در شیوه نامه مزبور از مزایا و امکانات طرح اقدام ملی مسکن برخوردار شوند

 

۶) دارای حداقل ۵ سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا

نکته۱: سابقه سکونت برای مهاجرین از کلان شهرها به سایر شهرهای کشور به یک سال کاهش می یابد، برای کارمندان دولت که به استناد حکم دستگاه ذی ربط منتقل می شوند (به استثناء استان تهران) این سابقه ملاک عمل نخواهد بود

نکته۲: در شهرهای جدید سابقه سکونت حداقل ۵ سال در شهر جدید موردتقاضا و یا در شهر مادر ملاک است و یا سایر شهرهایی که به دلیل عدم وجود اراضی دولتی، امکان اجرای طرح وجود ندارد و متقاضیان به سایر شهرهای مجاور ازجمله شهرهای جدید معرفی می‌گردند

۷) عدم دریافت تسهیلات ساخت یا خرید مسکن از سیستم بانکی از ابتدای سال ۱۳۸۴ تا کنون

۸) متقاضیان واجد شرایط تائید شده در سامانه، باید برای استفاده از واحدهای طرح اقدام ملی حائز شرایط زیر نیز باشند:

الف) نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و …)

ب) توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی بر اساس قیمت تمام‌شده طی مراحل ساخت

ج) امکان سپرده‌گذاری حداقل ۴۰۰ میلیون ریال در مرحله اول، در خصوص متقاضیان واجد شرایط بر اساس اعلام دستگاه متولی

د) توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار (در حال حاضر ۱۸ درصد)

ج) نحوه ثبت‌نام در طرح مسکن ملی

در صورتی که قصد ثبت‌نام در طرح مسکن ملی را دارید ابتدا به سایتhttps://tem.mrud.ir/applicant/register مراجعه کنید و کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در قسمت‌های مشخص شده وارد نمایید:

آنچه دیگران می خوانند:

گردآورنده: علی اکبر رضایی

منبع خبر

شرایط ثبت نام جدید مسکن ملی از ۱۷خرداد 1400
www.titrebartar.com

قبلی «
بعدی »