Tamasha

درجه فریزر در تابستان

درجه یخچال در زمستان و تابستان

یکی از مواردی که در استفاده از یخچال فریزر باید بدانیم تنظیمات درجه مناسب در یخچال فریزر برای تابستان و زمستان میباشد ، باتوجه به تغییرات دمای هوا باید تنظیمات یخچال را در فصول مختلف تغییر داد .

درجه یخچال در زمستان و تابستان

یکی از مواردی که در استفاده از یخچال فریزر باید بدانیم تنظیمات درجه مناسب در یخچال فریزر برای تابستان و زمستان میباشد ، باتوجه به تغییرات دمای هوا باید تنظیمات یخچال را در فصول مختلف تغییر داد .

تنظیم درجه و دمای یخچال برای یخچال و ساید بای ساید دوو ، ال جی ، کنوود در این مقاله مورد نقد و بررسی قرار گرفته است تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا پاسخ سوالاتتان را بیابید.

نحوه تغییر درجه دمای یخچال و فریزر

در مدل های قدیمی تنظیمات درجه یخچال توسط ترموستات انجام میشد ، در این حالت ترموستات از 0 تا 5 توانایی تغییر دمای یخچال را برعهده داشت ، هرچه عدد تنظیم شده به صفر نزدیکتر باشد ترموستات زودتر قطع میشود پس سرمای عدد 1 کمتر از عدد 5 بود ، در زمستان درجه یخچال قدیمی را برروی 3 و 4 ، در فصل تابستان برروی درجه 1 و 2 باید تنظیم کرد

در این مدل یخچال فریزر ها که دارای صفحه نمایشگر دیجیتال میباشند به راحتی میتوانید با فشردن دکمه temp  ، freezer  ،  refrigerator  میتوانید دما را تغییر دهید دمای مناسب برای یخچال در فصل زمستان 5 تا 7 درجه و برای فریزر -15 تا -19 درجه میباشد ، برای فصل تابستان یخچال را در دمای 3 تا 1 و فریزر را -21 به پایین تنظیم کنید .

نحوه تغییرات و دمای مناسب برای ساید بای ساید ها  هم مانند یخچال فریزر ها میباشد .

حتما این مقاله را نیز بخوانید : نمایندگی تعمیر یخچال کنوود

مزیت های تنظیم دمای مناسب در فصل های مختلف

دستگاه های خنک کننده با کاهش دما باعث کند شدن رشد باکترهایی که موجب فاسد شدن غذا میشوند باعث افزایش عمر آن خا میشوند .

حتما دیده اید یک میوه یا غذا باوجود ماندن در یخچال بعد از گذشت مدتی خراب میشود ، تازمانی که دمای زیر 0 داشته باشیم هیچ وقت نمیتوانیم رشد باکتری ها را به صفر برسانیم .

پس ما مواد غذایی روزمره خود را درون یخچال میگذاریم و مواد غذایی مانند گوشت که نیاز به ماندگاری طولانی تر دارند را درون فریزر نگهداری میکنیم .

حالا اهمیت تنظیم درجه مناسب یخچال فریزر را باید بهتر درک کرده باشید ، در واقع با تنظیمات صحیح میتوانید باعث ماندگاری بیشتر مواد غذایی در یخچال و فریزر شوید .

حتما این مقاله را بخوانید : تعمیرات یخچال دوو در تهران

نحوه چیدمان مواد غذایی و تاثیر آن بر دمای یخچال فریزر

بسیاری از ما فکر میکنیم هرچقد مواد غذایی درون یخچال یا فریزر کمتر باشد ، سرمای یخچال یا فریزرمان بیشتر میشود !

اما این باور بطور کل غلط میباشد و دقیقا برعکس این موضوع صحیح است .

زمانی که مواد غذایی زیادی در یخچال یا فریزر قرار میدهیم راندمان تولید سرما بیشتر و حفظ آن نیز بهتر میشود ، پس اگر مواد غذایی زیادی دارید به هیچ عنوان نگران نباشید و با خیال راحت درون یخچال یا فریزر خود قرار دهید .

حتما بخوانید : نمایندگی تعمیر یخچال ال جی

تنظیمات درجه SupeCool  

زمانی که شما گوشت یا مرغ یا سبزی زیادی خریداری کردید و میخواهید آن های را برای منجمد شدن در فریزر قرار دهید یک سیستم پیشرفته با کارایی بسیار ساده به نام supercool  را در اختیار دارید ، زمانی که این دکمه را میفشارید به سرعت سرما سازی در فریزر شما شروع میشود و در عرض 3 تا4 ساعت مواد غذایی جدید بطور کامل منجمد میشوند .

قابلیت supercool  در یخچال نیز وجود دارد و زمانی که میخواهید دمای میوه ، غذا ، نوشابه یا هر چیز دیگری در زمان کمی کاهش یابد میتوانید با فشردن دکمه super cool  یخچال از قابلیت استفاده کنید .

امیدواریم توانسته باشیم جواب سوال شما را داده باشیم برای اطلاعات بیشتر میتوانید به وبسایت رسمی سرویس برتر مراجعه کنید .

تنظیم دمای یخچال فریزر در تابستان و زمستان چگونه است؟ » وبلاگ استادکار

تنظیم درجه فریزر در روزهای گرم و سرد با یکدیگر متفاوت است و بهتر است اصولی را در مورد آن بدانید. در مقاله زیر با روش انجام این کار

تنظیم دمای یخچال فریزر در تابستان و زمستان چگونه است؟ » وبلاگ استادکار

در این مطلب می‌خوانید:

در یکی از روزهای گرم تابستان خسته از بیرون بر می گردید و هیچ چیز مانند یک لیوان آب خنک سرحال تان نمی کند. اما وقتی بطری آب را دست می گیرید، متوجه می شوید سرمای مورد انتظار را ندارد و یخچال نتوانسته آنطور که باید دما را خنک کند. این نشان دهنده این است که تنظیم درجه فریزر صحیح نیست. تنظیم این درجه در روزهای گرم و سرد با یکدیگر متفاوت است و بهتر است اصولی را در مورد آن بدانید.

در حالی که ممکن است به دلیل مشغله های روزانه از درجه حرارت فصلی یخچال پنهان شوید، اما باید بدانید نگهداشتن یخچال در دمای مناسب برای سلامت مواد غذایی ضروری است. متاسفانه بسیاری این درجات به دلخواه روی شماره های مختلف می گذارند و عملکرد فریزر و یخچال با این کار دچار مشکل می شود. اگر درجه یخچال بیشتر از حد مطلوب باشد به موتور یخچال برای خنک کردن فشار وارد می کند و در طولانی مدت هزینه تعویض یک کمپرسور را روی دست شما می گذارد.

اگر دما کمتر از حد متعادل باشد نیز دمای سرد داخل یخچال کم می شود و امکان فساد مواد غذایی وجود دارد. پیشنهاد می شود که درجه یخچال در تابستان یک درجه بیشتر از حد مطلوب و در زمستان یک درجه کمتر از اندازه مطلوب باشد. برای اینکه از با بستنی آب شده و کاهوی یخ زده مواجه نشوید، اکنون زمان آن است که به تنظیم درجه فریزر و یخچال خود اهمیت دهید و مقاله زیر را دنبال کنید.

تنظیم درجه فریزر

باکتری هایی که موجب بیماری می شوند، در دمای بالای ۴۰ درجه فارنهایت رشد می کنند. اداره بهداشت آمریکا برای کاهش رشد باکتری ها و نگهداشتن غذا پیشنهاد می کند که دمای یخچال فریزر خود را حداکثر تا ۴۰ درجه فارنهایت (۴ درجه سلسیوس) و دمای فریزر را حدود ۰ درجه فارنهایت (- ۱۷ درجه) تنظیم کنید. به طور کلی دمای مناسب و معمول برای هر یخچال بین ۲ تا ۵ درجه سانتی‌گراد است.

اما توجه داشته باشید این دما در قسمت های مختلف یخچال یکسان نیست. بلکه بسته به طبقه ای که مواد غذایی در آن قرار گرفته ‌اند متفاوت است. برای مثال کشوهای جامیوه ای که مخصوص نگهداری میوه و سبزیجات اند دمای ۱۰ درجه دارد. گوشت و ماهی تازه را باید در طبقه ای جاگذاری کرد که دمای آن ۲ درجه سانتیگراد است. مواد دیگر مانند تخم مرغ، شیر و پنیر، باقیمانده غذاها، مواد قندی و شیرین و مانند آن در طبقه میانی که تقریباً ۴.۵ درجه سانتیگراد است قرار داد.

تنظیم درجه فریزر

طیف گسترده ای از عوامل می تواند بر دمای یخچال تاثیر بگذارد، از جمله تغییرات ساده در دمای محیط که با تغییر هر فصل به وجود می آید. در فصل زمستان وجود دمای سرد در خانه به طور طبیعی موجب می شود که دمای یخچال و فریزر خود به خود کاهش یابد، درست همانطور که در تابستان ممکن است اثر متفاوتی ایجاد شود و به علت گرمای هوا، دمای یخچال نیز بالا رود.

یک مطالعه که توسط مهندیس آمریکایی حوزه گرمایش به انجام رسیده است، نشان می دهد که حتی هنگامی که درب یخچال بسته است، تغییر دمای محیط بیرونی می تواند منجر به تغییراتی در دمای درونی یخچال و فریزر شود. باز کردن درب یخچال اجازه می دهد که دمای سرد بیرون آمده و دمای سرد یا گرم اتاق به داخل یخچال وارد شود و دمای داخلی را تغییر دهد. در نهایت اینکه نشت در درزگیر دور یخچال نیز می تواند موجب تغییر درجه حرارت داخلی یخچال شود. اما برای تنظیم درجه فریزر در تابستان و زمستان به ادامه مطلب توجه کنید.

به طور کلی دمای یخچال را بین ۲ الی ۵ درجه سانتی گراد تنظیم می کنند و دمای متناسب یخچال را ۴ درجه می دانند که بهتر است در فصول گرم به علت گرم بودن محیط خانه یا محل کار آن را یک درجه پایین تر یعنی ۳ قرار دهید.

در فصول سرد نیز برای اینکه فشار کمتری به یخچال فریزر وارد شود، به علت خنک بودن منزل، می توان یک درجه دما را بالا برد و آن را روی ۵ درجه تنظیم کرد. دمای مناسب برای قسمت یخچال در یخچال های ساید بای ساید ۴ یا ۵ و برای قسمت فریزر منفی ۱۸-۲۰ است.

تنظیم درجه فریزر

فصل گرما و استفاده بیش از حد مردم از برق موجب می شود که بسیاری از روزها قطعی برق داشته باشیم. سوالی که در این مواقع برای بسیاری از ما ایجاد می شود این است که با قطعی برق چه اتفاقی برای تنظیم درجه فریزر می افتد؟ در هنگام قطعی برق شهری، مواد غذایی می توانند تا ۴ ساعت در هوای سالم و خنک درون یخچال کاملا سالم و خنک باقی بمانند.

اما باید دقت کنید که درب یخچال و فریزر را در کمترین حد ممکن باز کنید. چرا که با ورود هوای گرم به داخل یخچال و خاموش بودن موتور به علت قطع برق، نمی تواند دمای داخلی یخچال و فریزر را به حد مطلوب برساند و این خود موجب خرابی مواد غذایی می شود. اما اگر درب یخچال باز نشود و هوای سرد کاملا داخل یخچال بماند، مدت سالم ماندن مواد غذایی حتی به ۴۸ ساعت نیز می رسد و در این مدت تمام مواد غذایی سالم مانده، چرا که هیچ انرژی ای هدر نمی رود.

منبع: Homesguide

هدی رضایی نویسنده تیم استادکار، علاقه مند به نویسندگی، ترجمه و تولید محتوا در زمینه‌های مختلف است. او بخشی از این توانایی را مدیون لیسانس مترجمی و ارشد MBA ‌خود است. هدی خبرنگار روزنامه و مجلات هم بوده و نوشتن یکی از علاقه‌مندی‌های اصلی زندگی‌اش است. او روحیه هنری دارد و به عکاسی و نواختن موسیقی علاقه‌مند و یکی از طرفداران پر و پاقرص ورزش، خصوصا فوتبال است. بن بست برای هدی معنی ندارد و خودش می‌گوید: روی هر دیواری که در مسیرش ببیند پنجره می‌کشد.

پست قبلی

چرا کولر گازی باد گرم میزند و خنک نمی کند ؟

پست بعدی

دلیل صدای زیاد کولر گازی چیست ؟

رنگ کردن کابینت ام دی اف یا برچسب کابینت را انجام دهیم؟

چگونه از نم سقف خانه جلوگیری کنیم؟

برای خرید فرنچ پرس باید به چه نکاتی توجه کرد؟

چه دکوراسیونی از مد افتاده و جدیدترین مبل سال ۱۴۰۱ کدام است؟

سلام!!مطالب آموزنده وعالیست ازشماتشکر میکنم!!!!

ببخشید ما یخچالمون از این فیلور قدیمی هاست درجه شو اشتباهی یکی گراشته رو شیش الان من کمش کردم و اوردمش روی ۲ ولی دیگه اتوماتیک نمیکنه ایا اشتباه کردم یکدفعه اوردمش روی دو؟

سلام در ایران دو نوع یخچال داریم یکی اتومات که درجه هر چی نزدیک به صفر بشه خنک تره و یخچال دیگر ترموستاتی هست که تنظیم درجه یک چرخان گرد داخل یخچال هست و درجه هر چی بره بالاتر خنک تر هست، عزیزان یک وقت اشتباه نکنند ، اون خانومی که فرمودند یخچال فیلور قدیمی دارند درجه روی ۲ نباید باشه چون هوای معمولیست و در تابستان باید ۵ باشه و در زمستان ۴، یخچال های ترموستاتی برعکس ساید یا اتومات هست.

ممنونم مطلب مفیدی بود

با سلامما یخچالمون بخاطر کمی جا بیرون از خانه در باکن قرار داره. ولی بنظرم درست کار نمی‌کند. لطفا راهنمایی بفرمایید.

با سلامما یخچالمون بخاطر کمی جا بیرون از خانه در باکن قرار داره. ولی بنظرم درست کار نمی‌کند. لطفا راهنمایی بفرمایید.میل رو میفرستم میگه تکراریست نه دفعه اول هستش .

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

لطفا پاسخ را به عدد انگلیسی وارد کنید:

کلمات کلیدی

نمایندگی تعمیر یخچال کنوود , تعمیر یخچال کنوود , نمایندگی تعمیر یخچال ال جی

درجه فریزر در تابستان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا