تصاویری از جدیدترین تزیین سالاد با آموزش – AGSU.IR
آشپزی

تصاویری از جدیدترین تزیین سالاد با آموزش

تصاویری از جدیدترین تزیین سالاد با آموزش

تصاویری از جدیدترین تزیین سالاد با آموزش

The images - of - the newest - Decorate - salad - with - training (5)

یکی از تزیینات موثر و زیبای سفره، تزیین سالاد کاهو به شکل های مختلف و متنوع است که باعث زیبایی بیشتر سفره آرایی می شود و جلوه خاصی به فضای سفره می بخشد. در این مطلب قصد داریم شما را با مدل های جدید و زیبای تزیین سالاد آشنا نموده و به معرفی تمام وسایل و موادی که در تزیین سالاد به کار می رود بپردازیم. تا پایان با این مدل های جذاب و متنوع همراه ما باشید.

تزیین سالاد کاهو یکی از ایده های جالب برای زیبایی بیشتر سفره و میز غذا است که با شیوه های مختلف انجام می شود. همه ما تقریبا سالاد کاهو را با مواد و روشی مشابه تهیه میکنیم، فقط ممکن است سایز و اندازه خرد کردن مواد متفاوت باشد اما هر یک از ما با روش و شیوه ایی خاص و متفاوت آن را تزیین می کنیم و برای اینکار با استفاده از تجربه های قبلی و همچنین ابتکار و سلیقه به تزیین ظرف سالاد کاهو می پردازیم. امروز قصد داریم شما را با مدل های متنوع و زیبایی از انواع تزیین سالاد آشنا کنیم.

گوجه و خیاز از مواد ضروری سالاد کاهو هستند و در ترکیب سالاد به کار می روند، یکی از روش های ساده و در دسترس برای تزیین سالاد استفاده از گوجه و خیار است که باعث زیبایی ظرف سالاد می شود. برای این کار میتوانید گوجه و خیار را به شکل های مختلف فرم دهید و در تزیین ظرف سالاد به کار ببرید.

هویج به دلیل رنگ زیبایی که دارد جلوه خاصی به ظرف سالاد می دهد و اغلب برای تزیین سالاد از هویج استفاده می شود. برای اینکار میتوانید هویج را رنده نموده و یا با استفاده از قالب های مختلف به آن فرم دهید و روی ظرف سالاد بچینید.

فلفل دلمه ایی یکی از مواد خوراکی مفید و خوشمزه ایی است که اغلب مواقع در تزیین غذا و سالادها به کار می رود و به این دلیل که فرم زیبایی دارد فقط کافی ست آن را به صورت حلقه ایی برش بزنید و روی سالاد کاهو را با آن تزیین کنید. برای نتیجه بهتر و انواع تزیینات زیباتر از فلفل دلمه ایی با رنگ های متنوع استفاده کنید. تصاویر زیر نمونه هایی از تزیین سالاد با فلفل دلمه ایی است که میتوانند ایده جالبی برای شما باشند

یکی از اجزاء ثابت همه سفره های مهمانی سالاد کاهو است که اغلب با طرح های متنوع تزیین شده است. برای این کار سالاد را در ظرف ها و دیس های مشخص بکشید و بعد روی آن را به بهترین شکل با مواد خوراکی که در داخل سالاد استفاده نموده اید تزیین کنید.

The images - of - the newest - Decorate - salad - with - training (6)

دو سس مایونز و کچاپ یا همان سس گوجه‌فرنگی، مادر تمام سس‌ها هستند یعنی با کمی تغییر در مواد تشکیل‌دهنده و کم و زیاد کردن برخی طعم‌دهنده‌ها و ادویه‌هایشان می‌توان انواع و اقسام سس‌ها را تهیه کرد. پس پایه آموزش سس‌ها آن است که ابتدا طرز تهیه این دو سس مهم را یاد بگیریم اما هنگام تهیه آنها باید به نکته‌هایی توجه کرد:۱ – هنگام تهیه سس مایونز و پس از مخلوط کردن زرده و سرکه، باید روغن را مداوم و آهسته به‌طوری که روغن حین ریخته شدن به نخی باریک تبدیل شده باشد، افزود زیرا در غیر این صورت سس می‌برد.۲ – خیلی‌ها فکر می‌کنند این سس را فقط می‌توان با دستگاه مخلوط‌کن تهیه کرد در حالی که با همزن‌های دستی پره‌دار نیز می‌توان این سس را تهیه کرد. البته پره‌های همزن باید زیاد باشند و این وسیله یکنواخت در کاسه‌ای که محتویات در آن وجود دارد، به حرکت درآید. سسی که با همزن دستی تهیه می‌شود، به مراتب خوش‌طعم‌تر است.۳ – روغن‌های مناسب برای تهیه این سس به ترتیب اولویت عبارتند از: روغن زیتون بدون بو، روغن آفتابگردان و روغن کانولا. به غیر از این روغن‌ها در تهیه مایونز از روغن دیگری استفاده نکنید.۴ – سفیده تخم‌مرغ در تهیه سس مایونز نباید به کار برده شود زیرا باعث بریدن سس می‌شود و حاصل کار چیزی نخواهد بود که انتظارش را دارید.۵ – برای تهیه سس مایونز، از سرکه سیب و کمی آبلیموی تازه استفاده کنید این ترکیب بوی زحم تخم‌مرغ را خواهد گرفت.۶ – سعی کنید از تخم‌مرغ‌هایی استفاده کنید که زرده کمرنگ‌تری دارند زیرا زرده‌ پررنگ، رنگ سس را خراب می‌کند و زرد خواهد شد.۷ – در تهیه این سس از ادویه خاصی استفاده نمی‌شود. فقط کافی است کمی به آن فلفل سیاه بیفزایید و در صورت علاقه به طعم تند، به آن کمی فلفل قرمز اضافه کنید.۸ – طعم‌دهنده‌هایی مانند گشنیز خشک، شوید، جعفری، زنجبیل رنده‌شده، کیپر یا غنچه خشک‌شده گل محمدی بهترین انتخاب‌ها برای مزه‌دار کردن سس مایونز هستند اما در صورت افزودن یکی از آنها، باید از ریختن بقیه آنها صرف‌نظر کرد.۹ – شکر یکی از اجزای اصلی سس قرمز است و انتخاب نوع آن بر طعم سس اثر دارد. باید شکر پودری باشد و بوی ماندگی و به اصطلاح «گونی» ندهد زیرا در این صورت عطر و طعم سس گوجه‌فرنگی‌ خراب خواهد شد.۱۰ – سرکه‌ای که در تهیه سس کچاپ استفاده می‌کنید، بهتر است خانگی باشد و در میان انواع سرکه‌ها، سرکه انگور قرمز و سفید از بهترین‌ها هستند.۱۱ – رب گوجه‌فرنگی که در تهیه این سس استفاده می‌شود، باید خوشرنگ باشد از ریختن رب‌هایی که رنگشان به سیاهی می‌زند، خودداری کنید. طعم رب هم بهتر است که ترش و شیرین باشد.۱۲ – ادویه‌هایی که می‌توانید در تهیه سس گوجه‌فرنگی استفاده کنید، فلفل سیاه، دارچین و پاپریکا یا همان فلفل قرمز شیرین است.۱۳ – در صورت تمایل می‌توانید به جای شکر سفید از شکر قهوه‌ای یا به جای هر دوی آنها از عسل برای تهیه این سس استفاده کنید.۱۴ – برخلاف سس مایونز، هنگام تهیه سس گوجه‌فرنگی هرگز نباید به محتویات سس، آبلیمو اضافه کرد. اجزای اصلی سس کچاپ فقط شکر، سرکه و رب گوجه‌فرنگی هستند.۱۵ – این توصیه را در تهیه هر دو سس در نظر داشته باشید؛ اندازه‌ها بسیار مهم هستند. زیاد و کم کردن مقدار مواد اولیه اصلی، در غلظت، عطر و طعم سس‌های تهیه شده تاثیر بسزایی خواهد داشت.

The images - of - the newest - Decorate - salad - with - training (7)

The images - of - the newest - Decorate - salad - with - training (8)

The images - of - the newest - Decorate - salad - with - training (3)

همه ما در سفره غذا کنار ظرف سالاد از سس هم استفاده می کنیم و چه بهتر که سسی را که قرار است مورد استفاده قرار دهیم با روشی ساده و جالب تزیین کنیم تا به زیبایی بیشتر سفره کمک کند

The images - of - the newest - Decorate - salad - with - training (2)

The images - of - the newest - Decorate - salad - with - training (1)

The images - of - the newest - Decorate - salad - with - training (4)

منبع

تصاویری از جدیدترین تزیین سالاد با آموزش
www.ashpaziha.com

مطالب مرتبط

بهترین کیک های شکلاتی :: آموزش تزیین کیک شکلاتی

سرگرمی کودک و بانوان – استیسی شو – ناستیا و بابایی

ایده‌های جذاب دسر خانگی:: آموزش تزیین کیک و دسر

آموزش تزیین کیک:: تزیین کیک ودسر::کیک اسب تک شاخ

آموزش تزیین دسر:: آموزش تزیین کیک و دسر:: دسر شکلاتی

آموزش تزیین کیک شکلاتی :: کیک و دسر :: کیک شکلاتی

طرز تهیه بیسکوییت بادومی:: دسر شکلاتی

ایده‌های جدید تزیین کیک با فوندانت:: آموزش تزیین کیک و دسر

از سراسر وب

دانلود آهنگ جدید بابک بهروز _ دریا

خانواده ماچارتا | چالش ۲۴ ساعت غذای یک رنگ

تم تولد سفید برفی و هفت کوتوله زیبا و جالب برای کودکان

آموزش تزیین کیک شکلاتی:: آموزش تزیین کیک و دسر جدید

متن شب آرزوها

دکمه بازگشت به بالا